1984-historia 1984-strona główna 1984-prasa

"Osiemnaście lat miłości i nienawiści"

(c) Anna Kaszkin Pod powyższym hasłem 21 czerwca 2001 r. miał się odbyć specjalny, urodzinowy koncert grup 1984 i Wańka Wstańka. Niestety - na kilka dni przed terminem imprezy, organizatorzy poinformowali o odwołaniu tego koncertu, a jednocześnie o kolejnym zawieszeniu działalności przez oba zespoły...

Obok plakat tego pechowego koncertu, zaprojektowany przez Annę Kaszkin a poniżej zapowiedź imprezy.


Pod hasłem "Osiemnaście lat miłości i nienawiści" 21 czerwca 2001 r. w rzeszowskim klubie "Plus" (ul. Podkarpacka 1a) odbędzie się urodzinowy koncert dwóch legend naszej nowej fali - grup 1984 oraz Wańka Wstańka. Urodzinowy, jako że dokładnie 18 lat temu - 1 maja 1983 r. po raz pierwszy zaprezentował się publiczności zespół Modeln, utworzony przez Mizernego, Bufeta i Pancernego, późniejszych filarów Wańki i 1984.

Czerwcowy koncert ma znaczenie także z tego powodu, że obie grupy od pewnego czasu znajdowały się w stanie swoistego letargu - Mizerny, po powrocie 1984 na scenę w 1999 r. i doskonałych koncertach na Castle Party i Vampirze, na początku 2000 r. rozwiązał zespół, koncentrując się na tworzeniu muzyki z komputerem, natomiast Bufet zaangażował się w nowy projekt, grupę V.A.M.P.

W chwili obecnej 1984 tworzą:
Piotr "Mizerny" Liszcz - gitara, wokal
Dariusz "Czarny" Marszałek - perkusja
Radek "Młody" Kisiel - gitara basowa (młodszy brat Marka Kisiela, obecnie przebywającego w USA dawnego basisty 1984 i No Smoking).

Wańka Wstańka, jak za starych czasów, znowu jest grupą "siostrzaną" - jej skład tworzą członkowie 1984, uzupełniani przez charyzmatycznego wokalistę - Krzysztofa "Bufeta" Barę.

Wszystko wskazuje także na to, że czerwcowy koncert nie będzie jedynie chwilowym come-backiem zespołów - obie grupy są chętne do gry i już w tej chwili są na etapie finalizacji koncertów poza rodzinnym miastem.

Koncert 1984 i Wańki Wstańki będzie jednocześnie czwartą edycją "Dreszcze Festival" - odbywającej się w rzeszowskim "Plusie" nowej, comiesięcznej imrpezy, w ramach której już wystąpiły grupy Lorien i Gotham City (24.04), a na której zagrają jeszcze Closterkeller (24.05) i KSU (7.06).

patronat medialny nad koncertem sprawuje serwis serpent.pl